SKMOVřesina
2:5(0:2)
ne 15. 10. 2023 15:00 @ Oldřišov - tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 11. kolo

REGION OPAVSKO: Změna trenéra Oldřišovu nepomohla

V Oldřišově bylo během minulého týdne hodně rušno, protože se trenér Petr Hlaváček rozhodl rezignovat. Minimálně do konce podzimu ho na lavičce nahradí Miroslav Mička, který proti ostravské Vřesině zažil neúspěšnou premiéru.

Hosté měli od začátku na­vrch, takže se v 33. minu­tě ujali zaslouženého vedení. Manderla se dopustil zbyteč­né chyby, kterou po rycnlém brejku využil Antonín Hruzík - 0:1. Oldřišov určité ne­potěšil ani gól do šatny. Adam Hruzík proměnil několik protihráčú ve slalomové tyče a po nádherné individuální akci zvýšil na 0:2. Domácím nevyšel ani nástup do dru­hé půle, protože nechali po­hodlné skórovat Strohalma - 0:3. Ze zdánlivě jednoznačné­ho utkání se však stalo drama. Nejprve proměnil Bořucký penaltu nařízenou za faul na Rubého a potom se po standardní situaci prosadí Prokša - 2:3 V závěru vsadil Oldřišov vše na riziko, jenže nevy­platilo se mu to. Do otevřené defenzivy domácího výběru totiž vlétli Trojan s Antonínem Hruzíkem a pečetili na výsledných 2:5.

„Klukům se nedá upřít snaha, ale Vřesina na tom byla lepe fotbalově i fyzicky. Hlavně Hruzík nám dělal obrovské problémy. V prvním poločase jsme se prakticky nedostali do šan­ce. Po přestávce jsme se zlep­šili, ale nestačilo to,“ konsta­toval nový oldřišovský kouč Miroslav Mička.

Branky: 59. Bořucký z pen., 64. Prokša - 33. a 84. Antonín Hruzík, 44. Adam Hruzík, 49. Strohahn, 82. Trojan.

Sestava Oldřišova: Rychlý - Strakoš (85. Hartoš), Prokša (70. Žídek), Rother, Meze­ra - Rubý, Manderla, Klinger, Píšala (46. Kurka) - Kubalák, Bořucký (46. Uvíra). Trenér: Miroslav Mička

Zdroj: REGION OPAVSKO