SKMOPustá Polom
0:2(1:0)
ne 1. 10. 2023 15:00 @ Oldřišov - tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 9. kolo

REGION OPAVSKO: Polom stále lídrem

Hosté chtěli v Oldřišově potvrdit pozici lídra, což se jim podařilo. K vítězství zaveleli hned v úvodu a vše pak v závěru jistil exligista Hrabina.

Domácí fotbalisté prospa­li začátek, když po necelé půl­minutě dokázal Hrabina vy­sunout Gebauera, který chyt­rým obloučkem překonal gólmana Godulu - 0:1. Pustá Po­lom i nadále tahala za delší ko­nec provazu, jenže Palatický, Rolný, Gebauer a Kludka další slibné příležitosti zahodili. Ol­dřišov na sebe upozornil pou­ze při přímáku Rubého, takže průběžný stav bral všemi de­seti. Po přestávce domácí muž­stvo viditelně ožilo, ale Manderla ve výborné šanci trefil pouze brankáře Muczku. Na opačné straně zpytoval svědo­mí Palatický. Podruhé favorit udeřil v 74. minutě. Rolný po­slal diagonální pas na Pompa, který posunul míč na Hrabinu a ten zamířil přesně k protější tyči - 0:2.

Oldřišov mohl v zá­věru alespoň korigovat. Dvě­ma pěknými akcemi se blýskli Bořucký s Hlaváčkem, ale v ne­dělním odpoledni jim neby­lo přáno. „Při troše štěstí jsme mohli remizovat. Bohužel jsme nezvládli první poločas, když jsme hned v úvodu dostali la­ciný gól a potom jsme přežili několik velkých šancí soupeře. Po přestávce jsme se viditelně zlepšili, ale nestačilo to. Pustá Polom ukázala velkou kvalitu,“ přiznal oldřišovský kouč Petr Hlaváček. Jeho trenérský pro­tějšek David Štverka považoval vítězství za naprosto zaslouže­né. „Utkání pro nás začalo ide­álně, ale pak jsme jednoznačně měli přidat pojistku. Jinak jsme měli zápas pod kontrolou, když jsme výborně kombinovali a Oldřišovu skoro nepůjčili míč. Soupeř zahrozil až v samotném závěru,“ dodal David Štverka.

Branky: 1. Gebauer, 74. Hra­bina.

Oldřišov: Godula - Vitoul (76. Hlaváček), Prokša, Klinger, Janík - Rother - Uvíra (71. Bielák), Rubý (66. Meze­ra), Manderla, Píšala - Bořuc­ký. Trenér: Petr Hlaváček

Pustá Polom: Muczka - Augustýnek (64. Kuděla), Drozd, Potůček - Dušek (68. Pavlík), Berger (59. Grussmann), Hrabina, Kludka (59. Pomp) - Pa­latický, Rolný, Gebauer. Tre­nér: David Štverka.

Zdroj: REGION OPAVSKO