JakubčoviceSKMO
1:6((0:0))
ne 6. 8. 2023 17:00 @ Jakubčovice - tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 1. kolo

REGION OPAVSKO: Oldřišov si zastřílel

Fotbalisté Oldřišova zavítali v úvodním soutěžním kole do Jakubčovic, kde se prezentovali téměř bezchybným výkonem. V prvním poločase ještě dokázali domácí hráči vzdorovat, ale po přestávce už hosté proměnili nedělní zápas ve svou exhibici, takže soupeře knokautovali šesti gólovými údery.

Svěřenci trenéra Hlaváčka měli navrch již v úvodním dějství, ale Jakubčovice tutové příležitosti Prokši a Bořuckého přežily. Po přestávce už borci z Oldřišova spustili na trávníku parádní kanonádu. V důležité roli vystupoval střídající Továrek, který otevřel skóre po rohovém kopu Manderly - 0:1. O další změ­nu v zápasových statistikách se postaral Bořucký, když před­tím výtečně zapracoval Klinger - 0:2. Třetí hřebíček do domá­cí rakve zatloukl Uvíra, který napřáhl zpoza šestnáctky a ba­lon se zastavil až v síti - 0:3. Jakubčovice však brzy odpověděly úspěšným zásahem Ďurici - 1:3. Hosty tento moment naštěstí nezneklidnil, když pokračovaly ve své krasojízdě. Jejich čtvrtý zásah měl na svědomí Prokša, konkrétně po autovém vhazová­ní Továrka a zpětném pasu Bořuckého - 1:4. Necelou čtvrtho­dinku před závěrečným hvizdem potáhl míč po křídle Strakoš a Továrek stál ve správný okamžik na správném místě - 1:5. Demolici Jakubčovic následně uzavřel Bořucký, který promě­nil penaltu nařízenou za faul na Strakoše - 1:6. „Kluci perfekt­ně plnili taktické pokyny, když jsme klidně mohli nasázet deset gólů. Soupeře jsme naopak kromě jediné situace k ničemu ne­pustili. V prvním poločase nás ještě Jakubčovice dokázaly do­stupovat, po přestávce už jsme soupeře přejeli. Asi se projevila náročná letní příprava,“ uvedl oldřišovský kouč Petr Hlaváček.

Branky: 61. Ďurica - 47. a 77. Továrek, 51. a 88. z pen. Bo­řucký, 58. Uvíra, 72. Prokša.

Sestava Oldřišova: Godula - Fušek, Kůrka, Rother, Janík - Klinger - Uvíra (78. Mezera), Manderla (73. Strakoš), Píšala (38. Továrek) - Bořucký - Prokša (78. Latton). Trenér: Petr Hlaváček.

Zdroj: REGION OPAVSKO