BrušperkSKMO
2:0(0:0)
so 21. 10. 2023 14:30 @ tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 12. kolo

REGION OPAVSKO: Oldřišov nepřekvapil

Fotbalisté Oldřišova se v průběhu podzimu propadli k chvostu tabulky, což nerozdýchal jejich trenér Petr Hlaváček, kterého po rezignaci nahradil na lavičce Miroslav Mička. Ani druhé utkání pod jeho vedením bohužel Slezané nezvládli, když padli v Brušperku.

Hosté se zpočátku ostýcha­li, ale potom mohli několikrát udeřit. Nejprve Klinger nasa­dil obránci jesličky a tvrdou ranou prověřil gólmana Sztefku. Následoval roh Janí­ka, po němž Rother orazítko­val tyčku. Kdyby mířil o pár centimetrů přesněji, tak by možná dopadlo utkání jinak. O chvíli později se Rother vy­dal na útočný výlet a po narážečce s Bořuckým přeho­dil břevno. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhém dějství už na trávníku úřadovali domá­cí fotbalisté. Chleba se lámal v 68. minutě, kdy Valík pro­měnil oldřišovské hráče ve slalomové tyče a po úchvat­né individuální akci otevřel skóre - 1:0. Pojistku pak zaří­dil Piecha, který měl poměrně jednoduchou úlohu, protože dostal spoustu času k zakon­čení - 2:0. „V úvodních pat­nácti minutách jsme se hleda­li, ale potom jsme se otrkali a dokonce jsme mohli jít do ve­dení. Po vyrovnaném prvním poločase nám začaly docházet síly a nepomohla ani střídání. Fotbal to nebyl příliš pohled­ný, když se jen nakopávalo,“ sdělil oldřišovský taktik Mi­roslav Mička.

Branky: 68. Valík, 80. Pie­cha.

Sestava Oldřišova: Hlavá­ček - Strakoš (77. Vitoul), Ro­ther, Prokša (60. Píšala), Meze­ra (77. Hartoš) - Rubý (66. Ku- balák), Klinger, Manderla, Ja­ník - Uvíra, Bořucký. Trenér: Miroslav Mička.

Zdroj: REGION OPAVSKO