KobeřiceSKMO
6:1(2:1)
ne 3. 9. 2023 16:00 @ Kobeřice - tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 5. kolo

REGION OPAVSKO: Kobeřice zničily Oldřišov

Mezi nejatraktivnější zápasy moravskoslezského krajského přeboru patřilo nedělní derby mezi Kobeřicemi a Oldřišovem. Obě obce od sebe dělí jen několik kilometrů, takže mezi nimi vládne značná rivalita. Domácí tentokrát neponechali nic náhodě, když svého soupeře počastovali šesti gólovými údery.

Hosté drželi čisté konto pouze do 7. minuty, kdy se perfektně uvolnil Aaam Hart­mann a ideálně nabil Kašnému - 1:0. Oldřišov byl i na­dále pod tlakem, přesto doká­zal vyrovnat. Po nákopu Fuska se zmocnil míče Bořucký a s přehledem překonal brankáře Štencela - 1:1. Dů­ležitý moment nastal krátce před přestávkou, když se po rohu Kašného prosadil důraz­ný Šimeček - 2:1. Hned zkra­je druhé půle odmítl vyrovná­ní Bořucký, takže se přihlásily o slovo Kobeřice. Konkrétně Kryštof, který po pasu Šimeč­ka nasadil gólmanovi Hlaváč­kovi housle - 3:1. Další di­rekt hostům uštědřil Adam Hartmann, když po krásné akci Šimečka doručil balon do prázdné kasy - 4:1. 0 pátý zásah domácího mužstva se znovu postaral Adam Hart­mann, který proměnil proti­hráče ve slalomové tyče - 5:1. Pošesté pak hosté smutni­li po centru Schlischky a tre­fě Ondřeje Stuchlíka - 6:1.

„Jsem spo­kojený. Byl to těžký zápas, ale my jsme ho zvládli výborně. Klianě jsme mohli vyhrát ješ­tě výraznějším rozdílem, pro­tože jsme si vytvořili spous­tu šancí. Před kluky musím smeknout. Proti Oldřišovu se zúročila jejich vynikající prá­ce na tréninku," usmíval se kobeřický kouč Petr Souček. Jeho trenérský protějšek Petr Hlaváček měl mnohem hor­ší náladu. „Kobeřice byly jas­ně lepší. My jsme vedle nich připomínali dorostence. Po­rážka jé ještě milosrdná, pro­tože soupeř si vytvořil spous­tu dalších šancí,“ přiznal Petr Hlaváček.

Branky: 74. a 82. A. Hart­mann, 7. Kašný, 40. Šimeček, 68. Kryštof, 89, O. Stuchlík - 34. Bořucký.

Sestava Kobeřic: Štencel - Stareček, Robin Wirth, Večerek - P. Stuchlík (64. Š. Stříbný), René Wirth (75. Schlischka), Kašný, Kubný (75. M. Stříbný), Kryštof - A. Hartmann (83. V. Střibný), Šimeček (75. O. Stuch­lík). Trenér: Petr Souček.

Sestava Oldřišova: Hlavá­ček - Fusek, Rother (58. Vitoul), Klinger (70. Píšala), Mezera - Janík, Kurka (69. Bolacký), Rubý (58. Kubalák), Uvíra - Bořucký, Továrek (46. Prokša). Trenér: Petr Hlaváček.

ZDROJ: REGION OPAVSKO