SKMOKravaře
2:2(0:2)
ne 17. 9. 2023 15:30 @ Oldřišov - tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 7. kolo

REGION OPAVSKO: Derby rozdílných poločasů

Víkendové kolo slezského krajského přeboru nabídlo dvé regionální derby. Větší pozornost poutalo utkání Oldřišova s Kravařemi, které se rozhodě nechtěly vracet s prázdnou. Bylo to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli zářili hosté, po přestávce měli navrch domácí fotbalisté.

Kravaře zažily přímo pohádkový vstup do zápasu. Již ve 3. minutě fatálně chybo­val při rozehrávce Janík, če­hož využil Těžký a Halaška pohodlně otevřel skóre - 0:1. O chvíli později Rother podskočil aut Tesaříka a Silber po asistenci Hegera znovu zmrazil lavičku Oldřišova - 0:2. Hosté pokračovali v ná­poru, jenže Kupka třetí zá­sah nepřidal a neujala se ani krásná rána Silbera z hranice šestnáctky. Domácí před pře­stávkou litovali nájezdu Uvíry, který málem zlomil břev­no.

Snížení tedy přišlo až v 47. minutě. Janík zakrou­til do vápna nadýchaný centr a čerstvý Rubý usměrnil ba­lon hlavou k tyči - 1:2. Tento moment s Kravařem i viditel­ně zamával, takže brzy se zro­dilo vyrovnání. Po rohovém kopu Manderly prošel míč na pětku, kde úřadoval dů­razný Klinger, který zamířil nekompromisně pod víko - 2:2. „Jsem rozpolcený. Potře­bovali jsme vyhrát, ale dem k průběhu zápasu musí­me vzít remízu jako realitu. Na začátku jsme udělali ob­rovské chyby a celkově byl první poločas otřesný. Po přestávce jsme změnili roze­stavení na 4-4-2 a hlavně nám pomohl rychlý gól,“ hodno­til derby oldřišovský kouč Petr Hlaváček. Jeho trenérský protějšek Michal Krzisch také nejásal. „Dá se říct, že jsme ztratili dva body. Do utkání jsme výborně vstoupili, když jsme se ujali dvoubrankového vedení a měli jsme tam i dal­ší šance. V úvodu druhé půle jsme však zbytečně inkasova­li, což nás vykolejilo. Pak už jsme se přes obranu Oldři­šova nedokázali dostat,“ po­vzdechl si Michal Krzisch.

Branky: 47. Rubý, 52. Klin­ger - 3. Halaška, 15. Silber.

Sestava Oldřišova: Godula - Fusek, Rother (46. Rubý), Klinger, Janík - Kurka, Uvíra, Manderla, Bořucký, Píšala - Kubalák (83. Vitoul). Trenér: Petr Hlaváček.

Sestava Kravař: Chvěja - Kupka (58. Ferenz), Hrdlička, Kutty, Kudlík - Tesařík - He­ger (58. Peterek, 84. Ohřál), Zapalač, Těžký (58. Baranek), Silber - Halaška. Trenér: Mi­chal Krzisch

Zdroj: REGION OPAVSKO