SKMOJakubčovice
3:0(0:0)
ne 19. 11. 2023 14:00 @ tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 16. kolo

REGION OPAVSKO: Oldřišov zabral po přestávce

Nové koště dobře mete. Toto přísloví bezpochyby platí pro situaci v Oldřišově, který po angažování trenéra Tomáše Horsinky i podruhé zvítězil. V nedělním střetnutí s Jakubčovicemi se rozhodovalo až po přestávce, kdy domácí nasázeli soupeři tři góly.

Domácí fotbalisté si mohli zápas zjednodušit, kdyby v první půli pro­měňovali své šance. Prokša, Rubý a ani Bořucký ovšem neuspěli, takže si na vedoucí trefu musel Oldřišov počkat na začátek druhého poločasu. Střídající Fusek načechral do šestnáctky zajíma­vý centr, který Prokša hlavou prodlou­žil za sebe a balon se zabrzdil až v síti - 1:0. Jakubčovice samozřejmé nechtě­ly odjet s prázdnou, ale většinu utkání působily bezzubým dojmem. Jejich bo­dové naděje se opět významné ztenči­ly 70. minutě. Agilní Fusek nebezpeč­né vypálil a Strakoš stál ve správný mo­ment na správném místě - 2:0. Střelec­ký den naopak neměl Bořucký, proto­že rozezvonil pouze tyčku. Naposledy se skóre měnilo v samém závěru. Patrik Žídek si dravým průnikem vykoledoval pokutový kop a netradiční exekutor Mezera z penaltového puntíku nezaváhal - 3:0.

"Kluci podali zodpovědný, důrazný a bojovný výkon. Jsem strašné rád, že jsme se dotáhli na týmy nad námi a vrátili se do hry o záchranu. Již v prvním poločase jsme si vytvořili několik příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Spadlo nám to tam až krátce po přestávce, což byl velice důležitý moment, který nás nasměroval k vítězství," usmíval se oldřišovský lodivod Tomáš Horsinka.

Branky: 48. Prokša, 70. Strakoš, 90. Mezera z pen.

Sestava Oldřišova: Godula - Vitoul, Klinger, M. Žídek (46. Rother), Stra­koš (84. P. Žídek) - Rubý (36. Fusek), Kurka, Manderla, Uvíra (67. Píšala)- Prokša (67. Mezera), Bořucký. Trenér: Tomáš Horsinka

Zdroj: REGION OPAVSKO