HeřmaniceSKMO
6:2(1:2)
so 4. 11. 2023 14:00 @ tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 14. kolo

REGION OPAVSKO: Oldřišov vydržel poločas

Oldřišov po minulém kole spadl na chvost tabulky, ze kterého se chtěl co nejrychleji odlepit. Heřmanice ovšem také toužily po vítězství, díky němuž by výrazně posílily své šance na udržení v krajském přeboru. Hostům sice vyšel první poločas, ale po přestávce zkolabovali

Fotbalisté Oldřišova zažili pohádkový vstup do zápasu. Hned v 5. minutě vystřelil Bořucký a otřel balon o tyčku - 0:1. Heřmanice se samozřejmě ne­vzdávaly a zásluhou Půdy do­kázaly vyrovnat na 1:1. Hos­té ovšem přispěchali s blesko­vou odpovědí. Gólman Hlavá­ček našel na křídle Uvíru, který naservíroval míč na zlatém pod­nose Píšalovi - 1:2.

Druhá půle už bohužel z oldřišovského po­hledu připomínala spíše horor. Nejprve odmítli pojistku Kurka s Píšalou. Poté se z rychlého pro­tiútoku prosadil Velička - 2:2. Vzápětí se hosté zlobili na roz­hodčí, kteří nepostřehli penalto­vý faul na Rubého. Kalich hoř­kosti si Oldřišov dopil až do dna v závěrečné dvacetiminutovce. O rozdílovou trefu se postaral domácí Řapek, který skóroval po nedůslednosti Rothera - 3:2. Pak si navíc vsítil Píšala smolné­ho vlastence a po úspěšných zá­sazích Račanského s Nevolou nakonec zněl výsledek 6:2. „Prv­ní poločas byl poměrně vyrovnaný, když nám pomohl rychlý vedoucí gól. Utkání se však lá­malo až ve druhé půli za stavu 1:2, kdy jsme nepojistili naše ve­dení a možná by to vypadalo ji­nak, kdybychom pak kopali pe­naltu. Místo toho přišel v závěru propadák,“ zlobil se oldřišovský stratég Miroslav Mička.

Branky: 33. Půda, 64. Velič­ka, 71. Řapek, 80. Píšala vlastní, 87. Račanský, 90. Nevola - 5. Bořucký, 35. Píšala.

Sestava Oldřišova: Hlaváček - Strakoš (84. Vitoul), Prokša, Rother, Mezera - Píšala (84. Hartoš), Kurka, Bořucký, Rubý, Uvíra - Kubalák. Trenér: Miro­slav Mička.

Zdroj: REGION OPAVSKO