SKMODolní Benešov
3:1(2:1)
ne 12. 11. 2023 14:00 @ tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 15. kolo

REGION OPAVSKO: Oldřišov otočil důležité derby

Důležitá záchranářská bitva proběhla v Oldřišově, kam dorazil nedaleký Dolní Benešov. Obě mužstva se v letošní sezóně topí v sestupových vodách, takže toto utkání se pro jedno z nich mohlo stát odrazovým můstkem k zlepšení tabulkového postavení. Dočkali se domácí fotbalisté s novým trenérem Tomášem Horsinkou.

Oldřišovský kouč Horsin­ka určitě musel ocenit napadání Uvíry, po němž Kurka přízem­ní ranou zpoza šestnáctky protá­hl gólmana Baránka. Platilo však „nedáš - dostaneš“. Po průniko­vém pasu hostujícího Tchuře se otevřela dálnice před Herichem, který s přehledem překonal oldřišovského gólmana Hlaváčka - 0:1. Klíčový moment celého zá­pasu nastal v 19. minutě. Dolnobenešovský Keller totiž zatáhl za dres unikajícího Uvíru a obdržel červenou Kartu. Hrdinou utkání se stal domácí záložník Rubý. Své galapředstavení odstartoval ve 22. minutě, když úspěšně dorá­žel střelu Bořuckého - 1:1. 0 ne­celou čtvrthodinku později Rubý opět doklepával balon pohotově do sítě a výsledkový obrat byl na světě - 2:1. Hattricku pak Rubý dosáhl v 57. minutě, když se po akci Prokši opět objevil ve správ­ný moment na správném místě a chytře přehodil Baránka - 3:1. Další slibné příležitosti Oldřišova poté zahodili Bořucký, Janík či Patrik Žídek. „Na klucích leže­la obrovská deka, takže na začát­ku byli velice nervózní. Paradoxně to z nich spadlo po prvním inkasovaném gólu. Uvědomili si, že nemají co ztratit a předved­li velmi poctivý výkon. Samo­zřejmě nám pomohlo i vylouče­ní," pravil nový oldřišovský tre­nér Tomáš Horsinka. Jeho dolnobenešovský protějšek Dušan Harazim byl zdrcený. „Do utká­ní jsme vstoupili velmi dobře, když jsme vstřelili úvodní bran­ku a byli isme na koni. Pak jsme ovšem dostali totálně zbyteč­nou červenou kartu a v ten mo­ment jsme se složili. Zápas o na­ději jsme nezvládli,“ utrousil Dušan Harazim.

Branky: 22., 35. a 57. Rubý - 7. Herich.

Sestava Oldřišova: Hlavá­ček - Fušek, M. Žídek, Klin- ger, Strakoš (65. Mezera) - Rubý (65. P. Žídek), Manderla, Kůrka (83. Rother), Uvíra (65. Janík) - Bořucký, Prokša (73. Píšala). Trenér: Tomáš Horsinka.

Sestava Dolního Benešo­va: Baránek - Keller, Smažík (46. Kaluža), Moravec, Sobek (82. Samson) - Skroch, Herich (71. Večerek), Labuda, Juchelka, Tchuř - Vala (46. Osvěčík). Tre­nér: Dušan Harazim.

Zdroj: REGION OPAVSKO